Andrzej Duda w Kijowie. O czym będą rozmawiać prezydenci Polski i Ukrainy?

Prezydent Andrzej Duda przybył dziś do Kijowa na zaproszenie prezydenta Ukrainy - poinformował Paweł Szrot, szef gabinetu Prezydenta RP. "W czasie wizyty odbędą się dwustronne rozmowy Prezydentów oraz delegacji poświęcone sytuacji na Ukrainie, wsparciu w wymiarze militarnym, ekonomicznym i humanitarnym oraz współpracy dwustronnej" – podała Kancelaria Prezydenta.

Andrzej Duda, Wołodymyr Zełenski [archiwalne zdjęcie z wizyty prezydenta RP w Kijowie - maj 2022]
https://twitter.com/prezydentpl

Wizyta Prezydenta Dudy na Ukrainie obejmuje spotkanie z prezydentem Zełenskim i rozmowy na temat wsparcia Ukrainy. Prezydenci będą uczestniczyć w posiedzeniu Platformy Krymskiej – podano.

Platforma Krymska to forum z udziałem najwyższych przywódców państw i organizacji międzynarodowych mające na celu doprowadzenie do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy oraz zakończenia nielegalnej okupacji Krymu przez Federację Rosyjską.

Inauguracja Platformy Krymskiej z udziałem prezydenta Dudy:

"Prezydent Andrzej Duda właśnie przybył do Kijowa. Udał się tam na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Jego wizyta obejmuje spotkanie z panem prezydentem, rozmowy na temat wsparcia Ukrainy w sensie militarnym, w sensie dostaw sprzętu, potrzebnego temu krajowi do obrony przed agresją rosyjską, w sensie gospodarczym i w sensie humanitarnym i politycznym"

- powiedział Szrot podczas porannego briefingu w Warszawie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Ukraina

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo