Zbliża się wielkoszlemowy US Open: „Będziemy się delektowali każdą wygraną Igi oraz Huberta”

US Open, ostatni wielkoszlemowy turniej w tym roku, rozpocznie się już za tydzień - 29 sierpnia. W Nowym Jorku zagrają zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz. "Każda wygrana będzie sukcesem, bo za nimi ciężki, wyczerpujący sezon" - twierdzi Mirosław Skrzypczyński pytany o szanse polskich gwiazd tenisa.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz są w gronie faworytów tenisowego US Open
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Iga Świątek, która od 4 kwietnia jest liderką rankingu WTA, będzie jedną z faworytek wielkoszlemowego US Open, chociaż od porażki w trzeciej rundzie Wimbledonu nie prezentuje się najlepiej. Od tamtej pory przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Warszawie, a także w 1/8 finału w turniejach WTA 1000 na kortach twardych w Toronto i Cincinnati.

Iga i Hubert odnosili w tym sezonie wspaniałe sukcesy

Tenis kobiecy wypłaszczył się w końcówce sezonu jeśli chodzi o faworytki, podobnie tenis męski. Mam jednak nadzieję, że zarówno Iga, jak i Hubert zaprezentują się w Stanach Zjednoczonych doskonale i osiągną sukces

- powiedział Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Hubert Hurkacz Wimbledon zakończył już w pierwszej rundzie, jednak w turnieju ATP 1000 w Montrealu na kortach twardych doszedł do finału. W Cincinnati odpadł w drugiej rundzie. W tym roku Świątek ma za sobą zwycięstwa w sześciu turniejach, w tym wielkoszlemowym French Open. Hurkacz triumfował natomiast w tegorocznym turnieju ATP w Halle.

Każda wygrana będzie sukcesem, bo za nimi ciężki, wyczerpujący sezon, pełen triumfów. Zarówno Iga, jak i Hubert zwyciężyli w pięknych, prestiżowych imprezach, dzięki czemu Iga jest liderką światowej klasyfikacji, a Hubert jest w dziesiątce najlepszych tenisistów. Życzę im wygranych, ale nie jestem prorokiem, ciężko mi wskazać, jaki osiągną wynik. Mam nadzieję, że będziemy cieszyli się finałami, to by było wspaniałe. Przede wszystkim będziemy się delektowali każdą wygraną Igi oraz Huberta

- podkreślił prezes PZT.

Kwalifikacje do US Open rozpoczną się we wtorek 23 sierpnia. W poniedziałek, 29 sierpnia tenisistki i tenisiści przystąpią do rywalizacji w turnieju głównym. Zmagania zakończą się w niedzielę 11 września.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Iga Świątek #Hubert Hurkacz #US Open #tenis

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo