Niesamowita Pia Skrzyszowska z dwoma medalami w Monachium: „Ruszyłam jak z procy”

Niedziela była piękna dla polskich lekkoatletów w Monachium. Biało-czerwoni na mistrzostwach Europy zdobywali medal za medalem, a najjaśniej świeciła gwiazda Pii Skrzyszowskiej, która sięgnęła po złoto w biegu na 100 metrów przez płotki, a chwilę później dołożyła do kolekcji srebro w sztafecie 4x100.

Pia Skrzyszowska w niedzielę królowała na bieżni
foto: Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk / PZLA

Pia Skrzyszowska w niedzielę była jedną z najszczęśliwszych osób w Monachium, zdobywając złoto i srebro podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy.

Na rozgrzewce czułam się super. Bieg półfinałowy był bezpieczny i wiedziałam, że w finale trzeba będzie mieć więcej waleczności. Ruszyłam jak z procy, czułam, że idę mocno, chciałam to utrzymać i wygrałam

- powiedziała uradowana Skrzyszowska przed kamerami TVP Sport.

Pia Skrzyszowska show

Poprzednią polską mistrzynią Europy w biegu na 100 m ppł była Lucyna Langer-Kałek w 1982 roku.

Wiedziałam, że konkurencja jest mocna, ale podium wyszło inne niż myślałam. Cieszę się, że Luca i Ditaji są na podium, bo się kolegujemy. Jest fenomenalnie. Wygrałam swoje pierwsze seniorskie międzynarodowe zawody. W różnych kategoriach wiekowych to moje trzecie mistrzostwa Europy i za każdym razem miałam medal. Do tego poniosło nas w sztafecie

- dodała trenowana przez ojca Skrzyszowska.

Srebro do złota

45 minut później Skrzyszowska zdobyła drugi medal. Do indywidualnego złota dołożyła srebro w sztafecie 4x100 m, razem z Anną Kiełbasińską, Mariką Popowicz-Drapałą i Ewa Swobodą.

Nie trzymałam pałeczki sztafetowej od igrzysk olimpijskich w Tokio, więc wiedziałam, że to będzie wyzwanie. Dzisiaj oficjalnie dowiedziałam się, że biegnę w sztafecie. Początkowo odrzucałam tę myśl, bo chciałam skupić się na płotkach. Pytałam dziewczyn, w której ręce trzymamy pałeczkę i co krzyczymy, bo nawet nie wiedziałam...

- dodała z uśmiechem Skrzyszowska.

Polki uzyskały wynik 42,61 i o 0,07 s poprawiły rekord kraju, który 12 lat temu podczas mistrzostw Europy w Barcelonie ustanowił kwartet: Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Weronika Wedler.

Polscy lekkoatleci w Monachium zdobyli łącznie 14 medali: trzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych. Biało-czerwoni zajęli szóste miejsce w klasyfikacji medalowej, którą wygrali Niemcy (16 miejsc na podium, w tym 7 złotych krążków).

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Pia Skrzyszowska #lekkoatletyka

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo