Polska sztafeta wśród najlepszych na kontynencie. Mężczyźni z brązem, kobiety ze srebrem

Polscy sprinterzy w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć zdobyli brązowy medal w sztafecie 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Wygrali Brytyjczycy, a po srebro sięgnęli Francuzi. Z kolei Polki w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda zdobyły srebrny medal w sztafecie. Triumfowały Niemki, a brąz trafił do Włoszek.

https://twitter.com PZLA

Polacy umiejętnie przekazywali sobie pałeczkę. Biegnący na ostatniej zmianie Kopeć utrzymał trzecie miejsce i wbiegł na metę ustanawiając rekord kraju - 38,15.

Brytyjczycy poprawili rekord mistrzostw Europy na 37,67, zaś Francuzi uzyskali wynik 37,94.


Wśród kobiet Niemki triumfowały czasem 42,34. Biało-czerwone poprawiły rekord Polski - 42,61, a Włoszki uzyskały czas 42,84.Kobieca sztafeta 4x100 m była ostatnią konkurencją lekkoatletycznych ME.

Polska zajęła szóste miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 14 medali: trzech złotych, sześciu srebrnych i pięciu brązowych. To najlepszy występ w imprezie tej rangi od Budapesztu w 1966 roku, gdzie biało-czerwoni wywalczyli 15 medali, w tym siedem złotych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#sport #sztafeta 4x400 #lekkoatletyka #mistrzostwa europy

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo