Pogoda na niedzielę. Deszcz i burze w większości kraju

Jedynie na południowym wschodzie Polski utrzymać się mają wysokie temperatury. Mieszkańcy reszty kraju, według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mogą spodziewać się dużych opadów deszczu i burz.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W niedzielę zachmurzenie duże, tylko na krańcach wschodnich możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i burze w paśmie od Warmii i Mazur, przez Ziemię Łódzką po Małopolskę. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Na zachód od tej strefy burzowej, czyli w województwach wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim wydane zostało przez IMGW ostrzeżenia na intensywne opady deszczu drugiego stopnia, które będzie obowiązywało do poniedziałku do godz. 14. W tym czasie może tam spaść od 60 do 80 mm wody. Bez opadów na Podlasiu, Mazowszu, Pomorzu i na krańcach zachodnich.

Temperatura maksymalna od 17 do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, ok. 20 nad morzem, 28 stopni w centrum, do 31 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie wschodni, a na zachodzie zachodni.

W nocy strefa opadów i burz utrzyma się w pasie centralnym od Warmii, po Mazowsze, Ziemię Łódzką oraz na zachodzie i południu. Porywy wiatru mogą sięgać tam do 70 km/h. Na Pomorzu mogą się tworzyć mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 13 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, 16 stopni na wschodzie i do 19 w centrum.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko silniejszy podczas burz i opadów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pogoda #Polska #burze

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo