Ołeksandr Usyk wciąż mistrzem! Ukraiński pięściarz ponownie pokonał Anthony'ego Joshuę

Ołeksandr Usyk obronił pasy mistrzowskie wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF oraz IBO. Ukraiński bokser ponownie pokonał Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę, tym razem niejednogłośnie na punkty.

Usyk pokonał Joshuę
fot. twitter.com/MatchroomBoxing

W pierwszej walce, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie, Usyk zwyciężył Joshuę jednogłośną decyzją sędziów. Brytyjczyk, który doznał drugiej porażki w karierze, zabezpieczony był klauzulą o rewanżu, z której skorzystał.

Ołeksandr Usyk obronił mistrzowskie pasy

Lutowa rosyjska inwazja na Ukrainę i decyzja Usyka o pozostaniu w domu i zaangażowaniu się w obronę ojczyzny, zmusiły organizatorów do opóźnienia ponownego starcia pięściarzy. 35-latek w marcu opuścił jednak Ukrainę, aby rozpocząć trening.

Rewanżowa walka miała miejsce w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Jeden z sędziów punktował 115-113 na korzyść Joshuy, a dwaj pozostali 115-113 i 116-112 dla obrońcy pasów. Tym samym niepokonany na zawodowym ringu Usyk odniósł 20. zwycięstwo (13 przed czasem). Joshua natomiast legitymuje się teraz bilansem 24-3, 22 KO.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Ołeksandr Usyk #Anthony Joshua #boks

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo