Niezaszczepieni pracownicy włoskich szkół mogą wrócić do pracy

1 września we Włoszech przestanie obowiązywać wymóg szczepień dotyczący zatrudnionych w oświacie. W związku z tym, zarówno nauczyciele, jak i inni pracownicy szkół niezaszczepieni przeciwko Covid-19 wrócą do placówek.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Ostatniego dnia sierpnia wygaśnie rozporządzenie w sprawie obowiązku szczepień pracowników szkół - przypomniano w okólniku rozesłanym przez ministerstwo oświaty do przedszkoli i placówek szkolnych wszystkich szczebli. Zostało ono wprowadzone w okresie ostrej fazy pandemii i powszechnie wymaganej "przepustki Covid-19".

Jednocześnie resort zastrzegł, że w przypadku ponownego wzrostu liczby zakażeń może w porozumieniu z innymi władzami w kraju wprowadzić nowe reguły.

Na razie nie przestanie obowiązywać zakaz wstępu do placówek oświaty dla osób z objawami grypowymi i temperaturą przekraczającą 37,5 stopnia. Ponadto zarządzono, że w razie stwierdzenia przypadków koronawirusa przeprowadzana ma być dezynfekcja klas. Konieczne będzie też częste ich wietrzenie.

Zgodnie z nowymi wskazówkami noszenie maseczek zalecane będzie jedynie uczniom i pracownikom o osłabionej odporności, narażonym na ryzyko ciężkiego przebiegu choroby.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Covid-19 #pandemia

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo