Burze w woj. śląskim. Strażacy interweniowali już ponad 120 razy

126 razy musieli dotychczas interweniować strażacy w związku z przechodzącymi nad województwem śląskim burzami. 10 zgłoszeń dotyczyło uszkodzonych dachów, jeden z nich – na budynku gospodarczym w powiecie raciborskim – został zerwany.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O dotychczasowej liczbie zgłoszeń związanych z gwałtownymi opadami i towarzyszącym im silnym wiatrem poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Jak przekazała, najwięcej interwencji było w powiatach: gliwickim (46), pszczyńskim (22) i raciborskim (10).

Łącznie, tylko podczas trzech wieczornych godzin, strażacy odnotowali 126 interwencji związanych z warunkami pogodowymi. W tym było 10 zdarzeń związanych z uszkodzonymi dachami. W jednym przypadku dach został zerwany. Chodzi o budynek gospodarczy w powiecie raciborskim – przekazała rzeczniczka.

Przypomnijmy, że dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty dla mieszkańców 10 województw. z Kolei z zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że jutro poza wschodnim obszarem kraju występować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 50 mm.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo