Zełenski o gazowych umowach z Rosją: chodzi o problemy, nie surowiec

Zdaniem prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, jedyne, do czego Rosji potrzebne są rurociągi, to dostarczanie problemów, a nie surowca. W swoim przemówieniu stwierdził również, że im szybciej inne państwa zakończą interesy z Kremlem, tym szybciej będą mogły być spokojne o nadchodzące zimy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zełenski nawiązał do zapowiedzi Gazpromu, że od 31 sierpnia jedyna działająca turbina rurociągu Nord Stream 1 zostanie zatrzymana na trzy dni w celu kontroli technicznej i dlatego nie będzie w tym okresie dostaw gazu do Niemiec.

„Im dłużej państwo-terrorysta będzie pozostawał na europejskim i światowym rynku energetycznym, tym dłużej nie będzie na nim stabilności, a im szybciej wszyscy w Europie przygotują swoje systemy energetyczne do funkcjonowania w ogóle bez żadnych dostaw nośników energii z Rosji, tym szybciej będą mogli spokojnie przetrwać każdą zimę”

– oznajmił prezydent Ukrainy.

Przypominając o kolejnych atakach rosyjskich m.in. w Charkowie, gdzie w środę i czwartek zginęło 21 osób, a 44 zostały ranne, Zełenski zapewnił mieszkańców wszystkich miast, które są ostrzeliwane przez wojska rosyjskie, że żaden z tych ataków nie pozostanie bez odpowiedzi.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rosja #gaz #Gazprom #Zełenski

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo