RCB ostrzega przed burzami i silnym wiatrem

Mieszkańcy dziesięciu województw otrzymali dziś alerty od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomości to ostrzeżenia przed silnym wiatrem i burzami.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Burze prognozowane są na noc z piątku na sobotę w zachodniej połowie kraju. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obowiązują na terenie dwunastu województw.

Mieszkańcy tych regionów, w których burze mogą być bardziej gwałtowne, dostali w piątek alerty RCB. "Uwaga! Dziś i w nocy 19/20.08 możliwy silny wiatr i burze. W czasie burz znajdź bezpieczne schronienie, zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - ostrzegło Centrum.

Wiadomości otrzymały osoby przebywające na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, pomorskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego i małopolskiego. To na tym obszarze ostrzeżenia IMGW mają wyższy, drugi stopień. Synoptycy przewidują, że w czasie burz spadnie tam nawet 40 mm deszczu, a wiatr będzie osiągał w porywach do 110 km/h.

RCB przypomina na swojej stronie, że o przypadkach, które mogą być niebezpieczne, należy niezwłocznie informować straż pożarną, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rządowe Centrum Bezpieczeństwa #burze #alerty

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo