Z OSTATNIEJ CHWILI

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ w poniedziałek na godz. 11 • • •

Kolejny medal Biało-czerwonych w Monachium! Sofia Ennaoui nie zawiodła w biegu na 1500 metrów

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na dystansie 1500 metrów. Polka osiągnęła na bieżni w Monachium czas 4:03.59. Bezkonkurencyjna okazała się Brytyjka Laura Muir - 4:01.08, tuż za nią linię mety minęła Irlandka Ciara Mageean - 4:02,56.

Sofia Ennaoui potwierdziła dobrą formę w finale na 1500 metrów
fot. facebook.com/ennaoui.sofia

Zdecydowaną faworytką biegu na dystansie 1500 metrów była Laura Muir. Brytyjka mogła się pochwalić przed finałem mistrzostw Europy w Monachium najlepszym wynikiem w tym sezonie na świecie. Wszyscy jednak liczyliśmy, że w stawce mocno liczyć będzie się Sofia Ennaoui i Polka nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. 

Ósmy medal polskich lekkoatletów w Monachium

Ennaoui zaczęła ostrożnie, biegnąc spokojnie pod koniec stawki.  Muir natomiast od początku narzucała tempo, a 500 metrów przed metą rozpoczęła długi finisz. Dzielnie trzymała się jej Ciara Mageean. Polka został zbyt daleko i chociaż biegła ile sił w nogach pozostała na trzeciej pozycji.

Biało-czerwoni w Monachium już ośmiokrotnie sięgali po medale. Wcześniej złoto wywalczyli Aleksandra Lisowska w maratonie oraz Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Po srebrne krążki sięgnęły Natalia Kaczmarek (400 m), Ewa Różańska (rzut młotem), Adrianna Sułek (siedmiobój), a brąz zdobyły Aleksandra Lisowska, Angelika Mach, Monika Jackiewicz (drużynowo w maratonie) oraz Anna Kiełbasińska (400 m)

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Sofia Ennaoui #lekkoatletyka

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo