Przed nami ciepła noc, ale z deszczem i burzami

W nocy z piątku na sobotę będzie ciepło, od 16 do 20 stopni Celsjusza. Na przeważającej części kraju wystąpią jednak burze i będzie przelotnie padało – poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

W nocy na wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm, lokalnie na Górnym Śląsku do 50 mm, silniejsze opady spodziewane są w pierwszej połowie nocy.

Temperatura minimalna od 16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 20 stopni w centrum kraju.

Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 90 km/h, początkowo możliwe porywy do 110 km/h.

W sobotę na wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 50 mm.

Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na zachodzie do 31 stopni na wschodzie, chłodniej miejscami nad morzem od 20 do 23 stopni.

Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo