Straciła prawie 77 tys. złotych. Uwierzyła mężczyźnie poznanemu w internecie

Prawie 77 tys. zł straciła mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego (wielkopolskie), która uwierzyła mężczyźnie poznanemu przez internet. Mężczyzna twierdził, że przebywa w Afganistanie; po pewnym czasie poprosił kobietę o pieniądze na opłacenie przesyłki i cła. Kobieta uwierzyła w podstęp.

rawpixel

O zdarzeniu poinformowała w piątek Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Jak podano, do nawiązania znajomości między czterdziestokilkuletnią mieszkanką powiatu gnieźnieńskiego i oszustem doszło za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Kobieta powiedziała mundurowym, że na początku kwietnia tego roku za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Oboje nawiązali bliższą znajomość internetową. Pokrzywdzona znała jedynie jego imię i nazwisko oraz wiek. Twierdził, że przebywa aktualnie w Afganistanie. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy nie doszło

- podała policja.

Po pewnym czasie mężczyzna poprosił kobietę o odbiór jego majątku - sejfu z zawartością 430 tys. dolarów amerykańskich.

- Kobieta nieświadoma podstępu przelewała na jego konto kolejne kwoty opłat za opłacenie przesyłki, cła i tak dalej. Obiecał, że poda jej numer szyfru, kiedy sejf do niej dojdzie. Kilka dni temu kobieta dostała wiadomość z numeru telefonu należącego do mężczyzny od jego rzekomego znajomego, że zginął podczas ataku na szpital

 podkreśliła gnieźnieńska policja.

Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, zgłosiła sprawę policji. Przez internetową „znajomość” straciła łącznie prawie 77 tys. zł. 

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo