Tak bezczelnego złodzieja jeszcze nie było! Kradzież, prysznic i... kanapki

Włamał się do mieszkania, kradł, a do tego wziął prysznic, zjadł coś i... uciekł. Po drodze zgubił dowód osobisty, po który po chwili wrócił, domagając się zwrotu swojej własności. Tak, tak bezczelny złodziej naprawdę istnieje i grasował w Rzeszowie.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Do włamania doszło w ubiegły tygodniu w Rzeszowie. - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wyszedł on ze swojego mieszkania, które mieści się na parterze domu wielorodzinnego i zostawił uchylone okno. Kiedy wrócił, zastał ogólny nieporządek, a z mieszkania zniknęły dwa telefony komórkowe, para butów oraz czapka z daszkiem. Ku jego zaskoczeniu znalazł rzeczy, które do niego nie należały - buty, telefon komórkowy, dwa aplikatory insulinowe oraz dowód osobisty wystawiony na nazwisko 30-letniego mężczyzny – podała policja w notatce.

Włamywacz w trakcie pobytu skorzystał też z prysznica i zrobił sobie kanapki. Jak podkreśliła policja, włamywacz najprawdopodobniej został spłoszony przez właściciela, kiedy ten wrócił do mieszkania.

- Jeszcze większe było zdziwienie właściciela, gdy po chwili ktoś zapukał do drzwi jego mieszkania. Okazało się, że był to włamywacz. Mężczyzna miał na sobie jego skradzione buty i czapkę. Zażądał od pokrzywdzonego zwrotu swoich rzeczy. Kiedy usłyszał, że o zdarzeniu została zawiadomiona policja, uciekł

– podała policja.

Policja ustaliła, że 30-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania. Kiedy funkcjonariusze sprawdzali możliwe miejsca, gdzie mógł przebywać, do jednego z nich wszedł poszukiwany 30-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim wszystkie skradzione przedmioty.

Jak podkreśliła policja, podczas przesłuchania podejrzany tłumaczył się na wiele sposobów. „Raz, że w tym domu mieszkała kiedyś jego babcia, później, że pokrzywdzony jest jego przyjacielem i wpuścił go do mieszkania, a innym razem, że włamał się, gdyż spadł mu cukier i musiał coś zjeść” – napisali policjanci w informacji.

Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#policja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo