Ambasador Niemiec reaguje na wywiad prezesa NBP dla „Gazety Polskiej”. Poseł Kowalski przypomniał dyplomacie kilka faktów

„Nie myli Pan czasem teraźniejszości z przeszłością?” - zarzucił Adamowi Glapińskiemu ambasador Niemiec w Warszawie, Thomas Bagger, komentując wywiad z prezesem NBP w „Gazecie Polskiej”. W odpowiedzi na zarzuty niemieckiego dyplomaty, całą litanię grzechów i zaniedbań Niemiec w relacjach z naszym krajem wymienił Janusz Kowalski. Poseł Solidarnej Polski podniósł chociażby problem braku szkół z językiem polskim w Niemczech, pomimo iż nasi zachodni sąsiedzi zobowiązali się do tego jeszcze w 1991 roku.

Rozmowa to konsekwencja mocnego wywiadu z Adamem Glapińskim, który ukazał się w Gazecie Polskiej. Szef NBP mówił m.in. o szansach i zagrożeniach dla polskiej waluty i gospodarki. Mocnym stwierdzeniem było np. to dotyczące Donalda Tuska. "Zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego" - powiedział Glapiński. Dostało się zatem Brukseli, ale także Niemcom, którzy w Unii Europejskiej pociągają za sznurki.

Naprawdę, Panie Prezesie? Nie myli Pan czasem teraźniejszości z przeszłością? Czy zagrożenia dla Polski nie należy upatrywać raczej na Wschodzie niż na Zachodzie?

- napisał ambasador Niemiec, Thomas Bagger.

Do wpisu ambasadora odniósł się w dłuższym komentarzu poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski.

Panie Ambasadorze. Prezes @nbppl ma 100 proc. racji. Niemcy są odpowiedzialne za wybuch wojny na Ukrainie. Przez was UE się rozpada. 2 dekady egoistycznie finansowaliście Putina. Budowaliście Nord Stream. A dziś szantażujecie Polskę, atakujecie i wspieracie proniemieckiego Tuska

- odparł.

Fakty:
1/ To wasze polityczne fundacje - finansowane też z budżetu federalnego RFN - współfinansują imprezę opozycji czyli proniemieckiej PO - @Campus_Polska wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego.
2/ Wasze fundacje "ekologiczne" atakują polskie inwestycje i politykę energetyczną RP.
3/ A wspierana przez was PO odwdzięcza się Wam atakowaniem rządu za domaganie się reparacji od RFN, których nigdy nie zapłaciliście wolnej Polsce za zniszczenie Polski w czasie II WŚ. Właśnie odbudowujemy spalony przez Was Pałac Saski za którego odbudowę powinniście zapłacić.
4/ A Pan powinien zająć się przestrzeganiem przez Niemcy traktatu z 1991 r. Dyskryminujecie mniejszość polską w RFN. Nie ma w RFN ani jednej szkoły publicznej z nauką polskiego ojczystego choć w traktacie się do tego zobowiązaliście! Tym się warto zająć, a nie atakowaniem Prezesa NBP

- wyliczył Janusz Kowalski.

Środowa Gazeta Polska z wywiadem z Adamem Glapińskim dostępna jest w kioskach, sklepach i salonach prasowych. Co jeszcze w numerze? Dowiesz się klikając tutaj.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter, Gazeta Polska

#Niemcy #Thomas Bagger #Janusz Kowalski #Adam Glapiński

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo