Polscy siatkarze gładko pokonali Iran: „Najlepsza forma ma przyjść na mistrzostwa świata”

Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywany w krakowskiej TAURON Arenie. Polacy w czwartkowy wieczór pewnie 3:0 pokonali Iran. Aleksander Śliwka i Marcin Janusz po meczu podkreślali jednak, że to tylko etap przygotowań przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

Polscy siatkarze pokonali w Krakowie Iran
fot. Memoriał Wagnera

Polskim siatkarzom w ostatnim czasie z Iranem nie gra się łatwo. Ostatnie trzy spotkania tych drużyn kończyły się tie-breakami, a dwukrotnie górą byli w nich Persowie. Tym razem drużyna prowadzona przez Nikolę Grbića wygrała dość łatwo, w trzech setach. Zawodnicy przypominali jednak, że to głównie etap przygotowań do zbliżającego się mundialu, który rozpocznie się już 26. sierpnia i rozegrany zostanie - po odebraniu prawa organizacji mistrzostw Rosjanom - w Polsce oraz Słowenii.

Skrót meczu Polska - Iran

Zachowujemy spokój. Forma ma powoli iść w górę, jest obliczona na mistrzostwa świata. Na pewno wyglądaliśmy dziś lepiej niż w ostatnim, towarzyskim meczu z Ukrainą, graliśmy swobodniej

- zauważył Aleksander Śliwka.

Przyjmujący reprezentacji Polski i ZAKSY Kędzierzyn Koźle dziękował również za doping w wypełnionej po brzegi krakowskiej TAURON Arenie:

Było widać, że w końcówkach setów, w ważnych momentach, niósł nas doping. Szczególnie dało się to odczuć w drugim secie. Wspaniała polska publiczność to nasz duży atut. Jesteśmy dumni, że tak dużo kibiców nas wspiera. Na każdym meczu jest komplet i dziękujemy bardzo kibicom za to wsparcie.

W podobnym tonie wypowiadał się po zwycięstwie z Iranem rozgrywający Marcin Janusz.

Dziś było widać różnicę w porównaniu z meczem z Ukrainą. Z dnia na dzień gramy coraz lepiej i oby utrzymać tą tendencję, bo mistrzostwa świata coraz bliżej

- stwierdził siatkarz.

Biało-czerwoni w Memoriale Wagnera rozegrają jeszcze dwa spotkania. W piątek zmierzą się z Argentyną (godz. 20, transmisja Polsat Sport), a w sobotę z Serbią. Mistrzostwa świata obrońcy tytułu rozpoczną natomiast od meczu z Bułgarią - 27. sierpnia. W fazie grupowej mundialu polscy siatkarze zagrają jeszcze z drużynami Meksyku oraz USA.

Polska - Iran 3:0 (25:19, 29:27, 25:17)

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka #Polska-Iran #Memoriał Wagnera

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo