Premier Morawiecki: Bardziej sprawiedliwy i solidarny rozwój staje się rzeczywistością

To jest dla mnie najpiękniejsze, że nasza polityka społeczna, rozwojowa, gospodarcza, doprowadziła do tego, że w Polsce dzisiaj mamy najniższe bezrobocie w historii III Rzeczpospolitej – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia nowego przedszkola w Nowym Brzesku.

Mateusz Morawiecki
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W ramach inwestycji, zrealizowanej przez gminę przy wsparciu środków unijnych, wyremontowano także budynek szkoły podstawowej i odrestaurowano park miejski. Całkowity koszt zadania wyniósł blisko 6,9 mln zł. Jak przekonywał premier Morawiecki, z takich niewielkich miast, jak Nowe Brzesko, ludzie jeszcze niedawno uciekali do większych ośrodków lub za granicę.

- Dziś po raz pierwszy, jak usłyszałem, ludzie wracają, wracają także do Nowego Brzeska, Proszowic, wracają do Polski. To jest dla mnie najpiękniejsze, że nasza polityka społeczna, rozwojowa, gospodarcza, doprowadziła do tego, że w Polsce dzisiaj mamy najniższe bezrobocie w historii III Rzeczpospolitej

 - mówił premier.

Według niego, dzięki polityce zrównoważonego rozwoju także w Nowym Brzesku lokalni inwestorzy tworzą nowe miejsca pracy. "Coraz więcej ludzi wiąże swoje plany zawodowe, plany życiowe także z mniejszymi miejscowościami" - zauważył Morawiecki i wyliczył inwestycje, które poprawiły jakość życia w tej małopolskiej gminie: lokalne drogi, sieć wodociągową, remizę strażacką, boisko sportowe, placówki edukacyjne i park miejski.

- Drodzy mieszkańcy, cieszę się, że widać wyraźnie, że to, na co postawiliśmy kilka lat temu, na rozwój bardziej sprawiedliwy, solidarny, taki, który powala tworzyć nowe miejsca pracy, widać również w takich miastach, jak Nowe Brzesko, staje się tu rzeczywistością

 - zaznaczył szef rządu, dodając:

"To jest właśnie rozwój zrównoważony w praktyce. To wszystko robimy po to, żeby dzieci i młodzi ludzie, którzy tutaj się urodzili (…) żeby tutaj widzieli też swoją przyszłość" 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo