Ameryka Łacińska przestanie wreszcie handlować z Rosją?

"Zaprzestańcie handlu z Rosją w ramach sankcji gospodarczych za agresję tego kraju na Ukrainę" - zaapelował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski do krajów Ameryki Łacińskiej podczas wideokonferencji transmitowanej w środę (czasu miejscowego) w wypełnionej słuchaczami auli Uniwersytetu Katolickiego Chile.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/apreklama

„Nie prowadźcie handlu z Rosją, aby zrozumiała, że za inwazję na Ukrainę płaci się wysoką cenę”

– wzywał prezydent Ukrainy, odpowiadając na pytania studentów o to, co mogłyby uczynić dla Ukrainy kraje regionu, by wesprzeć naród ukraiński w godzinie wielkiej próby.

„Instrumenty pomocy dla Ukrainy powinny mieć cywilizowany i demokratyczny charakter”

- dodał.

Ukraiński przywódca zachęcał kraje Ameryki Łacińskiej, aby przyłączyły się również do sankcji politycznych stosowanych przez wiele krajów wobec Moskwy, i zwrócił uwagę na taktykę polityczną Rosji polegającą na działaniach, które mają prowadzić do zakłócania kontaktów między Ukrainą a krajami regionu.

„Uważam, że brakuje wystarczających kontaktów między naszymi krajami na szczeblu przywódców i stosunków dwustronnych, co powinno ulec zmianie. Kraje Ameryki Łacińskiej powinny znać prawdę”

– dodał Zełenski.

Jak oświadczył rektor Uniwersytetu Katolickiego Chile, Ignacio Sanchez, przemówienie prezydenta Ukrainy było transmitowane przez ponad 300 uczelni wyższych na całym świecie, a relacje ze spotkania znajdą się w kilkuset dziennikach w całej Ameryce Łacińskiej.

 

 


Źródło: niezależna.pl, PAP

#Ameryka Łacińska #Ukraina #Rosja #wojna #handel

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo