Obostrzenia ws. Odry zostaną odmrożone?

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował, że zakaz korzystania z wód Odry obowiązuje jeszcze co najmniej do poniedziałku. "Być może w poniedziałek zdecydujemy się na odmrożenie tych obostrzeń" - doprecyzował.

wroclaw.pios.gov.pl

Wojewoda dolnośląski na czwartkowej konferencji prasowej w sprawie sytuacji na Odrze zaznaczył, że sytuacja się poprawia, ale w niektórych miejscach nadal obserwowany jest brak aktywności m.in. ryb. Taka sytuacja występuje m.in. w jeziorze Bajkał i fosie miejskiej.

"W związku z tym najprawdopodobniej będzie przedłużony pewien zakaz, który od poprzedniego tygodnia obowiązuje jeszcze co najmniej do poniedziałku. Być może w poniedziałek zdecydujemy się na odmrożenie tych obostrzeń"

- poinformował Obremski. Dodał, że w tej chwili zakaz ten obowiązuje po to, by nie przeszkadzać w usunięciu wszystkich martwych ryb.

"Generalnie można powiedzieć, że stosunkowo szybko te martwe ryby zostały usunięte, ale te ryby które wypłynęły. W tej chwili mamy proces można powiedzieć starych-nowych ryb, które zalegały na dnie, a w tej chwili - w wyniku procesów gnilnych - wypływają i je także trzeba szybko usunąć"

- powiedział.

Dodał, że w wielu miejscach pojawia się bowiem sytuacja niebezpieczeństwa wystąpienia przyduchy. "W związku z tym usunięcie tych ryb, które gniją, które zabierają tlen, jest istotnym elementem. To jest w tej chwili najważniejsze zadanie żeby zminimalizować negatywne skutki ewentualnej przyduchy" - powiedział Obremski.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo