Obradował rządowy zespół ws. Odry. Pod wodzą premiera

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego omawiał temat kryzysu ekologicznego na Odrze, kwestię bezpieczeństwa energetycznego i sytuację na terenie Ukrainy, a także sytuację epidemiczną - poinformowała Kancelaria Premiera.

Mateusz Morawiecki
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, na czwartkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego, omówiono bieżące tematy związane z sytuacją w kraju.

"Podczas spotkania członkowie zespołu rozmawiali na temat kryzysu ekologicznego na Odrze. Poruszono również kwestię bezpieczeństwa energetycznego oraz omówiono sytuację na terenie Ukrainy. Na posiedzeniu omówiono także sytuację epidemiczną" - podano.

Jak wskazano, podstawowym celem rządu jest zniwelowanie potencjalnych negatywnych skutków zanieczyszczenia Odry. -

- Równolegle prowadzimy prace w zakresie jak najszybszej identyfikacji przyczyn i źródeł potencjalnego skażenia. Regularnie pobierane są do badań próbki wody. Jednocześnie prowadzone są badania ryb

- poinformował KPRM.

Przypomniano także, że w MSWiA działa międzyresortowy zespół kryzysowy, powołany przez szefa rządu, który koordynuje działaniami w związku z sytuacją na Odrze. KPRM poinformowało, że spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego dotyczyło również tematu wojny na terenie Ukrainy, a członkowie zespołu rozpatrywali także aktualne działania Rosji.

W komunikacie wskazano:

"Wojna u naszego wschodniego sąsiada pociąga za sobą skutki również dla innych państw. Wzrost cen energii i jej nośników jest spowodowany właśnie brutalną agresją Rosji na Ukrainę. Działania wojenne rozpoczęte przez Rosję wpłynęły negatywnie na wysokość i nieprzewidywalność cen gazu i innych surowców" 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#rząd #Odra #Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo