Polka coraz bliżej medalu mistrzostw Europy. Adrianna Sułek bije w Monachium rekord za rekordem

Adrianna Sułek zajmuje trzecie miejsce po sześciu konkurencjach siedmioboju w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. W czwartkowej sesji porannej wieloboistki rywalizowały w skoku w dal i rzucie oszczepem, a Polka w obu tych konkurencjach poprawiała swoje rekordy życiowe.

Adrianna Sułek na mistrzostwach Europy ustanowiła dwa rekordy życiowe
foto: Tomasz Kasjaniuk, Marek Biczyk /PZLA

Adrianna Sułek spaliła dwie próby w skoku w dal, ale utrzymała nerwy na wodzy i w trzeciej serii poprawiła rekord życiowy - 6,55. Rekordzistka Polski osiągnęła także najlepszy wynik w karierze w rzucie oszczepem - 42,86. Sułek w sześciu konkurencjach zdobyła 5560 pkt i jest trzecia siedmioboju.

Popis Adrianny Sułek na mistrzostwach Europy

Druga z Polek - Paulina Ligarska skoczyła w dal 6,00 i rzuciła oszczepem 43,94. Polska wieloboistka zgromadziła łącznie 5173 pkt. Po sześciu konkurencjach liderką jest broniąca tytułu mistrzyni Europy Belgijka Nafissatou Thiam - 5776. Drugie miejsce zajmuje Szwajcarka Annik Kalin - 5604.

Po pięciu konkurencjach z rywalizacji wycofała się wicemistrzyni świata z Eugene i wicemistrzyni olimpijska z Tokio - Anouk Vetter. Holenderka nie przystąpiła do rywalizacji w rzucie oszczepem. W sesji wieczornej wieloboistki wystartują w biegu na 800 m. Będzie to ostatnia konkurencja siedmioboju.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Adrianna Sułek #siedmiobój #lekkoatletyka

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo