Będzie wniosek o ukaranie Gawłowskiego. Chodzi o skandaliczny wpis senatora Platformy

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk poinformował, że senatorowie Prawa i Sprawiedliwości złożą wniosek o ukaranie Stanisława Gawłowskiego za jego skandaliczną wypowiedź. - W sprawie Gawłowskiego, który niszczy autorytet Izby i obraża rząd, powinien zareagować marszałek Senatu Tomasz Grodzki - dodał Pęk.

Stanisław Gawłowski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Chodzi o opublikowany w środę wieczorem wpis na Twitterze senatora Stanisława Gawłowskiego:

"PiS krzyczy: Polacy nic się nie stało! Tylko Odra martwa. Morawiecki, Moskwa, Adamczyk, Ozdoba, Gróbarczyk i inna PiSowska swołocz nie zamieciecie katastrofy ekologicznej na Odrze pod dywan. Wszystko wyjaśnimy".

Do wpisu Gawłowski załączył grafikę z żałobnym kirem i napisem "Odra".

Jak poinformował wicemarszałek Pęk, "senatorowie PiS złożą do komisji wniosek o ukaranie S. Gawłowskiego za tę skandaliczną wypowiedź".

"Marszałek Tomasz Grodzki powtarzający ciągle frazesy o wysokim prestiżu Senatu powinien wreszcie zareagować na to jak jego kolega niszczy autorytet Izby i obraża Rząd RP"

- podkreślił.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół, martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Nadal nieznana jest przyczyna masowego pomoru ryb. Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia WIOŚ zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

W związku z sytuacją na Odrze premier zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo