TYLKO U NAS! Opowieści posła Platformy o Odrze i atak na KGHM. Mamy odpowiedź spółki: "fake news"

Poseł PO Piotr Borys oskarżył spółkę KGHM o wpuszczenie ogromnej ilości słonej wody z flotacji rud i kopalni do Odry. Portal Niezalezna.pl zapytał o tę sprawę u źródła, czyli miedziową spółkę. - Sprzeciwiamy się fake newsom - to co się wydarzyło w Odrze nie ma nic wspólnego z KGHM - powiedział nam Piotr Chęciński, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej w KGHM.

By Kapitel - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21213880

Ogromne ilości słonej wody z flotacji rud i kopalni trafiły między 29 lipca a 10 sierpnia do Odry w Głogowie ze zbiornika Żelazny Most Zakładu Hydrotechnicznego KGHM. KGHM miał decyzję wodnoprawną, ale nikt z Wód Polskich nie poprosił o wstrzymanie zrzutu!

- napisał na Twitterze polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Borys i poinformował, że zamierza przeprowadzić kontrolę poselską w KGHM.

Portal Niezalezna.pl zapytał spółkę o te oskarżenia. Fakty całkowicie zaprzeczają teoriom kolportowanym przez polityka PO i media, które zaczęły je powielać.

W przekazanej nam informacji podkreślono, że sytuacja dotycząca stanu wody w Odrze nie ma żadnego związku z działalnością KGHM.

Nie przekraczamy norm środowiskowych – mamy na to liczne raporty i analizy służb państwowych. Wodę technologiczną zrzucamy w jednym miejscu – to Głogów ponad 100 km za Oławą wskazywaną jako miejsce skażenia. W lipcu i sierpniu zrzucaliśmy minimalne ilości wody – o ¼ mniejsze niż w roku ubiegłym

- poinformował Chęciński.

Co ważne, spółka monitoruje zrzuty sama i robią to też inne instytucje związane z ochroną środowiska. A woda technologiczna zawiera sól i inne pierwiastki, nie jest groźna dla środowiska.

Sprzeciwiamy się fake newsom - to co się wydarzyło w Odrze nie ma nic wspólnego z KGHM

- powiedział Niezalezna.pl Chęciński.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo