Ostrzały w obwodach donieckim i charkowskim

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 21 odniosło obrażenia w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na Charków i Krasnohrad w obwodzie charkowskim ostatniej nocy i w czwartek nad ranem – poinformowały władze obwodowe i służby ratunkowe. Z kolei w obwodzie donieckim trzech cywilów zginęło, a sześciu zostało rannych.

Zdjęcie autorstwa David Peinado z Pexels

Dwie osoby zginęły, a 18 odniosło obrażenia w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na Charków w czwartek nad ranem – przekazał szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow na Telegramie. Jak podkreślił, dwoje spośród rannych w ataku na internat w tym mieście to dzieci.

Pierwsza rakieta trafiła o godz. 4.32 (3.32 w Polsce), a potem co najmniej cztery kolejne – podał mer Charkowa Ihor Terechow na Telegramie. Doszło do dużego pożaru, zapaliło się też kilkanaście samochodów.

W nocy ze środy na czwartek zaatakowano także miasto Krasnohrad. Według wstępnych danych dwie osoby zginęły, a trzy odniosły obrażenia – podały służby ratunkowe obwodu.

Trzech cywilów zginęło, a sześciu zostało rannych w ciągu ostatniej doby w rosyjskich ostrzałach w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy

- poinformował z kolei szef regionalnych władz Pawło Kyryłenko.

Jak powiadomił, ofiary śmiertelne odnotowano w Awdijiwce, Netajłowem i Kurachiwce

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo