Nie będzie opłat przy rejestracji pojazdów

Rząd planuje zlikwidować opłaty ewidencyjne uiszczane przez obywateli i przedsiębiorców m.in. w związku z rejestracją pojazdów - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Pixabay

W wykazie zamieszczono założenia projektu ustawy o zmianie ustawy "Prawo o ruchu drogowym" oraz niektórych innych ustaw.

Z założeń do projektu wynika ponadto, że zniesione mają też być opłaty związane z nabywaniem uprawnień do kierowania pojazdami i poddaniem pojazdu wymaganym badaniom technicznym.

"Projekt obejmie także zniesienie opłat ewidencyjnych za wpis przedsiębiorcy do rejestru działalności regulowanej lub ewidencji – wskazanych w art. 138a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, które aktualnie nie są jeszcze pobierane"

- wskazano.

Dodano, że podmioty zobowiązane obecnie do pobierania opłaty ewidencyjnej – starosta, marszałek, wojewoda, przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów – nie będą musiały składać miesięcznych sprawozdań z pobranych i przekazanych opłat ewidencyjnych.

Jak wskazano w wykazie, planowany termin przyjęcia projektu przez rząd to przełom trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo