Macierewicz: prokuratorzy robią wszystko, aby uzasadnić brak badań próbek

  

- Mamy do czynienia ze świadomym bojkotem, matactwem przeciwko temu śledztwu - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl szef zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz. Poseł PiS komentuje doniesienie „Gazety Polskiej Codziennie” o tym, że specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji do tej pory nie zbadali próbek pobranych ze szczątków ofiar tragedii smoleńskiej.
 
Jak pisała „GPC”, polscy specjaliści mieli przeprowadzić testy na obecność materiałów wybuchowych. Pełnomocnicy rodzin ofiar są oburzeni zwłoką w tej kluczowej sprawie. Podkreślają, że w odróżnieniu od wraku próbki pobrane z ciał znajdują się w Polsce i można je poddać rzetelnej analizie.
 
- Chcę przypomnieć, że w wypadku księdza profesora Ryszarda Rumianka było nawet tak, że pełnomocnik rodzin żądał zbadania spektrografem detektorem ciała księdza profesora, ale prokuratura odmówiła, uniemożliwiając tym samym zbadanie, czy na ciele księdza profesora znajdują się ślady materiałów wybuchowych, czy nie. Wydaje się, że powód takiego zachowania prokuratury jest dosyć jasny. Pan prokurator Karol Kopczyk oraz pozostali prokuratorzy to są ludzie odpowiedzialni za to, że nie zrobiono sekcji zwłok od razu po ich powrocie do Polski. Że prokuratorzy nie uczestniczyli w sekcji zwłok w Rosji. To jest przestępstwo. I teraz oni robią wszystko, żeby uzasadnić, że nie przynieśli tym żadnej szkody, albowiem nie było takiej potrzeby. Ci ludzie robią wszystko, żeby zatrzeć dowody swojej działalności będącej złamanie kodeksu postępowania karnego, w której to sprawie toczy się teraz postępowanie śledcze w prokuraturze poznańskiej – mówi Macierewicz.
 
Przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej podkreśla, że najlepiej o uchybiania w działaniu polskich prokuratorów świadczą badania próbek ze śladami materiałów wybuchowych. – Dotyczy to próbek pobranych z ciał ofiar, jak i próbek, które powinne być pobrane z wraku samolotu. Policzyliśmy je. Ogólnie pobrano ich co najmniej siedemset kilkadziesiąt próbek. Z tych siedmiuset kilkudziesięciu prokuratura przedstawiła wyniki badań dotyczące dwudziestu ośmiu próbek. To nawet nie jest 5 proc. Tak wygląda rzeczywiste działanie prokuratury. A w przypadku ciał w ogóle nie chcą badać ciał na obecność śladów materiałów wybuchowych. Mamy do czynienia ze świadomym bojkotem, matactwem przeciwko temu śledztwu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl