Przyszedł odebrać dziecko z przedszkola, został siłą wcielony do wojska. Szokujące nagranie z Ługańska

Ukraińska agencja prasowa UNIAN opublikowała wstrząsające nagranie wideo. Widać na nim mężczyznę, który udał się do jednego z przedszkoli, by odebrać swoje dziecko. Obecni w regionie prorosyjscy terroryści z tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej wtargnęli na teren placówki i użyli wobec zaskoczonego mężczyzny siły.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/MikeWildadventure

W samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL), rządzonej przez prorosyjskich terrorystów i najemników, podobnie jak w sąsiednim Doniecku (DRL) trwa przymusowa mobilizacja żołnierzy, których wciela się do formacji zbrojnych i zmusza do walki z ukraińskimi oddziałami. Strona ukraińska ostrzega, że tzw. żołnierze ŁRL potrafią wyważać drzwi w domach i sprawdzać, czy nie znajdują się w nich mężczyźni w wieku poborowym, których można przerzucić do walk na froncie. 

Okazuje się jednak, że nie można czuć się bezpiecznym także w momencie odbierania własnego dziecka z przedszkola. Agencja UNIAN opublikowała na swoim profilu w serwisie Telegram nagranie, na którym widać, jak prorosyjscy terroryści siłą wyprowadzają z terenu przedszkola mężczyznę, który przyszedł odebrać swoje dziecko. 

Mężczyzna wykazywał wyraźny sprzeciw i żądał, żeby pozwolić mu wrócić do domu. Skarżył się również na użycie siły przez "żołnierzy"

– czytamy. 

Jeden z najemników zobaczył, że kobieta nagrywa telefonem cały incydent. Zażądał od niej, by przestała to robić. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Ługańsk #terroryści #przymusowa mobilizacja

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo