Żaryn: Próba destabilizowania Polski trwa

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ocenił, że "operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana". Dodał, że kolejne osoby próbują nielegalnie dostać się do Polski.

twitter.com/Straz_Graniczna

"Operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana. Kolejne osoby próbują nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Polski. Jak wskazuje @Straz_Graniczna migranci na Białoruś dostają się głównie z Rosji. Próba destabilizowania Polski trwa"

- napisał w środę na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych załączył wcześniejszy wpis Straży Granicznej, w którym poinformowano, że na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 42 cudzoziemców m. in. obywateli Somalii, Syrii i Jemenu.

W kolejnym wpisie Żaryn zaznaczył, że działalność obserwowana na granicy Polski z Białorusią "jest elementem działań hybrydowych przeciwko krajom wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej". "Reżim Łukaszenki, wspierany przez reżim rosyjski, prowadzi działania obliczone na osłabienie państw Europy Środkowej" - dodano.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował także, że "od początku tej operacji polskie służby specjalne wskazują, że operacja hybrydowa widoczna na granicy z Białorusią jest elementem wrogiego planu Rosji wymierzonego przeciwko państwom Zachodu"

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo