Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł Mieczysław Gil, działacz Solidarności, opozycjonista prześladowany w PRL, uczestnik obrad okrągłego stołu, były poseł i senator, b. przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego - IPN • • •

Pochowano nieznane ofiary rosyjskich zbrodni

W Buczy pod Kijowem na cmentarzu miejskim rozpoczęły się w środę uroczystości pogrzebowe 21 osób, które zginęły podczas rosyjskiej okupacji miasteczka w marcu br. Ich tożsamości nie udało się ustalić.

UP9, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Zamiast nazwisk podano przy pochówkach numery na tabliczkach - relacjonuje portal Suspilne. Rada miejska Buczy poinformowała, że wszystkie pochowane osoby zostały zamęczone i zabite przez wojskowych rosyjskich, którzy zajmowali Buczę od końca lutego przez cały marzec.

Po trwającej miesiąc okupacji znaleziono masowe groby i zwłoki ze śladami tortur. Z relacji świadków wynika, że rosyjscy żołnierze dopuszczali się gwałtów i celowo zabijali cywilów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w środę, że ustaliła tożsamość kolejnych ośmiu żołnierzy Rosji podejrzanych o dokonane w Buczy zbrodnie wojenne. 

 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

#Ukraina

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo