Myśleli, że wspierają "swoich", faktycznie kupili drona dla Ukraińców. Rosjanie wyrolowani przez hakerów

Nowy sprzęt dla rosyjskiego wojska - to w tym celu Rosjanie wpłacali pieniądze na zbiórkę. Sprawa polega na tym, że akcja na ten cel nigdy nie istniała, a z zebranych pieniędzy ukraińscy żołnierze kupili drona.

Telegram/UkraineNow

Zbiórka została przeprowadzona w pełni online. Zaczęło się od postu na Twitterze, który tak naprawdę zamieściły ukraińskie służby. 

Rosjanie i "separatyści" przelewali pieniądze, myśląc, że ich siły zostaną wyposażone w nowe kamizelki kuloodporne, leki i inny sprzęt. Z internetowych portfeli wysyłali środki na sfałszowany numer konta rosyjskiego banku Tinkoff.

"Wszystkie zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup quadkoptera Mavic DJI Mini 2 w maksymalnej konfiguracji. Mały pomocnik został już dostarczony do jednego z oddziałów specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy na linii frontu"

- informuje kanał Ukraine Now, który o całej akcji został poinformowany przez żołnierzy walczących w obwodzie chersońskim.

Jak dodano, okazało się, że "zwolennicy pełnoskalowej inwazji na Ukrainę są skąpcami. Cała kwota ledwie starczyła na zakup jednego drona".

 

 Źródło: niezalezna.pl, Ukraine Now

#Rosjanie #Rosja #siły zbrojne Ukrainy #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo