Autor słynnego maila do dziennikarzy przestaje rządzić w RASP

Mark Dekan przestanie pełnić funkcję prezesa Ringier Axel Springer Polska. Jego miejsce ma zając dotychczasowy prezes spółki Aleksander Kutela.

Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Dekan był szefem Ringier Axel Springer Polska osiem lat. Odpowiadał tam za joint venture Ringier i Axel Springer na polskim rynku w roli CEO Ringier Axel Springer Polska. Od pierwszego września będzie zajmował utworzoną funkcję COO amerykańskiej Politico Media Group, która należy do Axel Springer SE. Tego samego dnia, stanowisko Dekana przejmie Aleksander Kutela, który do RASP dołączył w 2015 roku, jako prezes Grupy Onet.

"Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Przed chwilą, podczas Townhallu podzieliłem się z Wami ważną informacją. To dla mnie bardzo istotna chwila, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To ważny moment dla całej firmy. Od 1 września 2022 roku dołączam do Politico Media Group w USA jako COO firmy. Cieszę się bardzo na tę nową rolę. Równocześnie wiem, że zostawiam naszą firmę, Ringier Axel Springer Polska, w najlepszych rękach"

- cytuje skierowany do pracowników e-mail Dekana portal wirtualnemedia.pl.

Warto przypomnieć inną wiadomość, którą prezes RASP skierował do swoich pracowników w marcu 2017 roku. Wtedy szef koncernu poinstruował podległych mu dziennikarzy, jak powinni oceniać rządzących Polską.

Skrytykował także rząd Beaty Szydło, za brak poparcia Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej i zaapelował do dziennikarzy swoich rekcji, aby "włączyli się do gry".

 

 


Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

#Ringier Axel Springer Polska #Mark dekan #Aleksander Kutela

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo