Rosja ma problem z artylerią. Zaczyna ściągać uzbrojenie z Białorusi

Jak informują ukraińskie media, powołując się na pozyskane przez siebie informacje, Rosjanie zaczęli transportować systemy artyleryjskie i pojazdy opancerzone, które do tej pory znajdowały się w bazie w Homlu na Białorusi i były wykorzystywane przez tamtejszą armię.

2A65 Msta-B kal. 152 mm.
zdj. ilustracyjne Wikipedia

Centrum Komunikacji Strategicznej (StratCom) ukraińskiej armii poinformowało na swoim kanale w serwisie społecznościowym Telegram, że Rosjanie zaczęli wywozić artylerię z 1868 bazy wojskowej w Homlu. Jak oceniają Ukraińcy, przyczyną takich działań mogą być problemy rosyjskich najeźdźców z zaopatrzeniem w tego typu uzbrojenie.

Zdaniem strony ukraińskiej, Rosjanie nie nadążają niwelować swoich strat, zadanych przez armię podległą Kijowowi. Przez to rosyjskie oddziały nie mają zarówno uzbrojenia, jak i odpowiedniej ilości amunicji. To z kolei przekłada się na sromotne porażki agresora na froncie. 

Odległości, związane z transportem sprzętu i uzbrojenia, rosną z każdym dniem. [Rosjanom] zaczyna brakować baz napraw uzbrojenia

– wskazano. 

Na wyposażeniu bazy w Homlu znajdowały się m.in: 

– samobieżne armatohaubice konstrukcji sowieckiej 2S3 Akacja. Uzbrojenie 2S3 - bazuje na sowieckiej haubicoarmacie D-20 kal. 152,4 mm.

– moździerze samobieżne 2S9 Nona, zbudowane na podwoziu transportera opancerzonego BTR-D. 

– holowane haubicoarmaty 2A65 Msta-B. Z 2A65 można wystrzeliwać skonstruowane dla tego działa granaty artyleryjskie odłamkowo-burzące o donośności 24 km.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Rosja #Białoruś #wojna #baza wojskowa #artyleria #eksport

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo