Biało-czerwone czarują w Monachium! Natalia Kaczmarek w formie na medal, a w finale wystąpią aż trzy Polki

Trzy polskie biegaczki będą walczyć o medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy na dystansie 400 metrów. Do finału w świetnym stylu awansowały Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska wygrywając w biegach eliminacyjnych. W ósemce jest także Iga Baumgart-Witan. Odpadła natomiast broniąca tytułu Justyna Święty-Ersetic.

Natalia Kaczmarek pokazała moc w półfinałach mistrzostw Europy na dystansie 400 metrów
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

To może być piękny finał kobiecego biegu na 400 metrów w wykonaniu Biało-czerwonych na mistrzostwach Europy w Monachium. W obu biegach półfinałowych najszybsze były "Aniołki Matusińskiego" - pierwsza linię mety minęła Anna Kiełbasińska. Z czasem 50,45 wyprzedziła Holenderkę Lieke Klaver - 50,59. Tuż za nimi na mecie zameldowała się Iga Baumgart-Witan 51,17.

Natalia Kaczmarek w formie na medal

W drugim półfinale bezkonkurencyjna była gwiazda ostatniej Diamentowej Ligi w Chorzowie - Natalia Kaczmarek (50,41). Wydaje się, że najgroźniejszą rywalką dla Polek może być Holenderka Femke Bol, która wygrała trzecią serię z czasem 50,60.

Weszłam z pierwszego miejsca, musiałam przyspieszyć na końcu. Femke Bol jest mocna, nie ma co ukrywać. Trzeba stanąć na bieżni i robić swoje

- powiedziała w rozmowie z TVP Sport Kaczmarek.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Natalia Kaczmarek #Anna Kiełbasińska #Iga Baumgart-Witan #lekkoatletyka

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo