Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Katastrofa ekologiczna orężem w walce politycznej

Fakenewsy, półprawdy, hejt i walka polityczna pozbawiona jakichkolwiek skrupułów – taki zestaw od kilku dni serwują politycy PO ws. katastrofy ekologicznej na Odrze. Według nich winę za nią ponosi rząd Zjednoczonej Prawicy. - Strategia jest prosta: rząd trzeba krytykować zawsze i za wszystko cokolwiek się w Polsce wydarzy – mówi w rozmowie z „Codzienną” prof. Henryk Domański. O wykorzystanie katastrofy ekologicznej do politycznej rozgrywki i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online. 

Gazeta Polska Codziennie

Od kilku dni jednym z głównych tematów w polskich mediach jest katastrofa ekologiczna na drugiej najdłuższej rzece w Polsce - Odrze. Niestety, ostatnie informacje mówią też o śniętych rybach znalezionych w rzece Ner na terenie woj. łódzkiego. Eksperci wskazują, że jest za wcześnie, aby łączyć te dwie sprawy – do stawiania hipotez potrzebne są wyniki próbek pobranych z obu rzek, a te powinny być dostępne najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.
W całym gąszczu newsów dotyczących zanieczyszczenia dwóch polskich rzek pojawia się ogrom fakenewsów, kolportowanych także przez polityków i urzędników państwowych, najczęściej tych związanych z opozycją.
Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie.

We wtorkowej „Codziennej” także:

  • Oddano hołd żołnierzom 

Wczoraj obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. 15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej też „Cudem nad Wisłą”. W całym kraju odbyły się podniosłe uroczystości oraz rodzinne pikniki wojskowe.
Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

  • Leśnicy przestają się opłacać ekologom

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku chce zrezygnować ze stosowania certyfikatu FSC. Byłaby to trzecia dyrekcja w Polsce, która uwolniła by się spod jurysdykcji organizacji wymyślonej przez aktywistów ekologicznych, a która w praktyce jest dziś jedynie finansowym kosztem. Po tym jak FSC Polska zaostrza swoje kryteria i chce m.in. informacji o własnościach gruntów oraz organizacji rynku drzewnego, nad rezygnacją z tego certyfikatu zastanawia się coraz więcej firm.

  • Setki osób pozwie genderową klinikę do sądu

Jakiś czas temu rząd Wielkiej Brytanii zdecydował o zamknięciu kliniki Tavistock – jedynej kliniki, w której świadczono usługi „zmiany płci” nieletnim. Londyński dziennik The Times donosi, że szykuje się wobec niej pozew zbiorowy, a dołączyć do niego mogą setki jej „pacjentów” i ich rodzin.

  • Pomoc Ukrainie nabiera systemowego wymiaru

Dysponujemy dwoma skutecznymi instrumentami nacisku na Kreml, do których należą dostawy sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych Ukrainy oraz sankcje gospodarcze, wymierzone w Rosję. Wbrew temu co mówią niektórzy krytycy, sankcje są skuteczne. Tyle, że ich wymierne skutki pojawiają się po pewnym czasie.  Niewątpliwie mamy do czynienia z już obserwowanym spadkiem produkcji na terenie Rosji – mówi w wywiadzie dla „Codziennej” Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

  • Portugalczycy uratują Niemców

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz upatruje rozwiązania kryzysu gazowego w budowie nowego gazociągu, który zapewni dostawy niebieskiego paliwa z Portugalii przez Hiszpanię i Francję. Lizbona i Madryt od lat nakłaniały Niemców do uniezależnienia się od Moskwy.

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo