Szef MON: Mamy w Polsce opozycję antypaństwową. Atakowali polskich żołnierzy, WOT, zakupy uzbrojenia

- Niestety w Polsce mamy opozycję antypaństwową. To chyba najlepsze określenie. Wspominałem już o tym, że atakowali polskich żołnierzy, którzy bronili zaatakowanych przez reżim Łukaszenki. Wcześniej atakowali WOT, teraz atakują za zakupy uzbrojenia dla Wojska Polskiego. W sytuacji, w której przy naszej wschodniej granicy jest wojna - powiedział dzisiaj w TVP szef Ministerstwa Obrony Narodowej, wicepremier Mariusz Błaszczak.

Twitter.com/Ministerstwo Obrony Narodowej ?? @MON_GOV_PL

Dziś w Elblągu odbywa się organizowany przez TVP pod patronatem MON koncert piosenki wojskowej państw NATO, który był poprzedzony - tradycyjnym już - piknikiem wojskowym z okazji Święta Wojska Polskiego.

Przed koncertem, w rozmowie z TVP, szef resortu obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zapewnił, że będzie kontynuował - jako szef Komitetu ds. bezpieczeństwa - wszystkie dzieła, które rozpoczął na tym stanowisku Jarosław Kaczyński.

- Wojsko polskie będzie coraz liczniejsze, uzbrajane w nowoczesną broń z USA, z Korei Południowej - mówił.

Odnosząc się do krytyki działań Wojska Polskiego i resortu obrony ze strony opozycji parlamentarnej, Błaszczak powiedział:

- Niestety w Polsce mamy opozycję antypaństwową. To chyba najlepsze określenie. Wspominałem już o tym, że atakowali polskich żołnierzy, którzy bronili zaatakowanych przez reżim Łukaszenki. To niewątpliwie był plan skoordynowany z atakiem na Ukrainę. Najpierw miało dojść do destabilizacji Polski, a później do ataku na Ukrainę. Ten pierwszy etap się nie udał. 

Mamy do czynienia z opozycją, która atakuje rząd, atakując jednocześnie Polskę, bo jak inaczej można to określić? Wcześniej atakowali WOT, to teraz atakują za zakupy uzbrojenia dla Wojska Polskiego. W sytuacji, w której przy naszej wschodniej granicy jest wojna – dodał.

Żołnierzom szef MON życzyłby "spokoju" i "tego,  żeby nie byli atakowani przez tych małych ludzi, celebrytów, polityków opozycji i żeby byli dumni ze swojej służby, bo naprawdę wykonują świetne zadania".

Zwracając się do widzów koncertu w Elblągu wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak mówił, że Wojsko Polskie jest dziś dobrze wyszkolone.

- W każdej sytuacji możemy liczyć na naszych żołnierzy, są sprawni, gotowi do działania, nieustannie się szkolą, podnoszą swoje umiejętności

 - wyliczał i zachęcał "wszystkich, którzy planują swoją przyszłość", by wstępowali do wojska, do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

W koncercie piosenki wojskowej państw NATO wystąpili wykonawcy muzyki pop z Polski i zagranicy oraz zespoły wojskowe, w tym Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Widowisko było ilustrowane materiałami filmowymi związanymi z wojskowością i polskimi żołnierzami.

 

 Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo