Wybuch pieca do pizzy w restauracji. Ranni kelnerzy

Dwaj kelnerzy w wieku niespełna 18 i 19 lat zostali dzisiaj poparzeni podczas wybuchu, do jakiego doszło w trakcie rozpalania przez nich pieca do pizzy w lokalu w Podzamczu (gmina Ogrodzieniec). Obaj trafili do szpitala – wynika z informacji policji i straży pożarnej.

tcameliastoian

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu asp. Grzegorz Nowak poinformował, że podczas rozpalania pieca przez dwóch nastolatków doszło do niekontrolowanego zapłonu. Prawdopodobnie zapalił się płyn używany jako podpałka.

Młodszy z kelnerów doznał oparzeń twarzy i ręki, drugi – ręki. Ten z poważniejszymi obrażeniami został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala w Katowicach, 19-latek trafił do szpitala w Zawierciu.

Sierżant Konrad Kluza z zawierciańskiej policji powiedział, że policja wyjaśnia wszystkie okoliczności zdarzenia, które – według dotychczasowych, wstępnych ustaleń – było prawdopodobnie wypadkiem podczas pracy. "Stan poszkodowanych nie pozwolił na razie na ich przesłuchanie" – zaznaczył. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo