Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki pokonały Tajlandię 3:0 w swoim drugim meczu mistrzostw świata. • • •

Witek do polskich żołnierzy: Dziękuję za wierną, pełną poświęcenia i profesjonalizmu służbę

Naszym żołnierzom dziękuję za wierną, pełną poświęcenia i profesjonalizmu służbę w Polsce i poza jej granicami. Oddaję hołd tym, którzy poświęcili swoje życie, trwając przy Rzeczypospolitej - podkreśliła w poniedziałek, w dniu Święta Wojska Polskiego, marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

- "Dziś Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa w #BitwaWarszawska1920r. Naszym żołnierzom dziękuję za wierną, pełną poświęcenia i profesjonalizmu służbę w Polsce i poza jej granicami, oddaję hołd tym, którzy poświęcili swoje życie, trwając przy Rzeczypospolitej"

- napisała w poniedziałek na Twitterze marszałek Sejmu.

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej też "Cudem nad Wisłą", która przesądziła o zatrzymaniu pochodu bolszewików na zachód Europy. W 1923 r. dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego. Po upadku komunizmu - na mocy ustawy z 30 lipca 1992 r. - ponownie stał się świętem państwowym.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się w poniedziałek rano mszą św. w intencji ojczyzny i polskich żołnierzy, która odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, korpus dyplomatyczny i wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Głównym punktem obchodów była uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Piłsudskiego o godz. 12. 

 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo