Prali miliony euro. Zostali zatrzymani przez izraelskie służby

Władze Izraela poinformowały w poniedziałek o zatrzymaniu trzech głównych podejrzanych w sprawie "oszustwa na dużą skalę" na szkodę francuskiego skarbu państwa, a także kradzieży i prania milionów euro przy użyciu kryptowalut.

pexels

W komunikacie policji i urzędu skarbowego podano, że w ostatnich miesiącach prowadzone było międzynarodowe śledztwo dotyczące kilku osób podejrzanych o systematyczne pranie pieniędzy. Jak wyjaśniono, część środków finansowych "pochodziła z przestępstw popełnionych za granicą, przy użyciu walut cyfrowych na różnych platformach w celu zamaskowania i ukrycia przepływu pieniędzy i tożsamości ich właścicieli".

- "Dochodzenie koncentrowało się na podejrzeniu oszustwa na dużą skalę przeciwko francuskiemu skarbowi państwa, którego dokonano z terytorium Izraela, oraz kradzieży milionów euro i praniu funduszy poprzez przekształcanie ich w kryptowalutę"

- czytamy w oświadczeniu, cytowanym przez agencję Reutera.

Dochodzenie było prowadzone we współpracy z Europolem i francuską policją. Trzech głównych podejrzanych zostało aresztowanych, a wielu innych czeka na przesłuchanie.

Nie podano więcej szczegółów dotyczących śledztwa i domniemanych przestępstw.

 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo