Gen. Gielerak - laureat Telewizji Republika - awansował do stopnia generała broni. Prezydent wręczył nominacje

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. gen. Grzegorz Gielerak odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy awans do stopnia generała broni. Przypominamy: Gierelak w 2021 r. został Osobowością Roku podczas gali z okazji ósmych urodzin Telewizji Republika. Wyróżniony wówczas został za wytężoną i efektywną pracę w czasie pandemii.

fot. Telewizja Republika

Prezydent Andrzej Duda razem z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem wręczyli nominacje generalskie oraz odznaczenia państwowe.

Prezydent na początku sierpnia podpisał 11 nominacji generalskich. Na pierwszy stopień generalski prezydent mianował ośmiu pułkowników, podpisał jedną nominację na stopień generała dywizji, zaś dwóch oficerów awansował do stopnia generała broni.

Generałami broni zostali zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Piotr Błazeusz i dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak. Warto zaznaczyć, iż prof. gen. Grzegorz Gielerak został Osobowością Roku podczas gali z okazji ósmych urodzin Telewizji Republika w 2021 roku. Nagroda została przyznana za wytężoną i efektywną pracę w czasie pandemii.

Osobowość Roku

- Proszę przyjąć serdeczne podziękowania, to wyraz wielkiego uznania. Dziękuję za państwa głosy i za to, że udało mi się z przekazem, który na temat pandemii kierowałem, do państwa trafić - powiedział wówczas laureat gen. Grzegorz Gielerak.

- Mam nadzieję, że wiedza i informacje, jakie zostały w ten sposób przekazane, przyczyniły się do tego, że wielu z państwa łatwiej było znosić te ciężkie dni, a z drugiej strony być może przyczyniło się do tego, że ograniczyłem w jakiś sposób skalę zakażeń i nieszczęść, jakie bezpośrednio z samą pandemią się wiążą. Cóż mogę powiedzieć, Wojskowy Instytut Medyczny i siły zbrojne - mogę zapewnić, że będziemy robić wszystko, by zagwarantować państwu bezpieczeństwo. W trakcie tej, kończącej się miejmy nadzieję, pandemii, ale też w trakcie każdego kryzysu, który nastąpi. Z serca dziękuję za wyróżnienie

- dodał prof. Gielerak.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo