Nielegalni migranci zatrzymani na granicy. W niedzielę było to 16 osób

16 kolejnych migrantów usiłowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Do zatrzymań cudzoziemców doszło na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG w Białowieży i Nowy Dworze.

zdjęcie ilustracyjne
Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

Łącznie na obu tych odcinkach zatrzymano dziewięciu Syryjczyków, dwóch Kongijczyków i pięć osób Ze Sri Lanki.

SG podsumowała też krótko, że dotychczas w sierpniu, łącznie 441 osób próbowało przedostać się nielegalnie z terytorium Białorusi do Polski, a od początku 2022 r. było 7 tys. 401 takich prób.

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG w Białystoku mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała media w ostatnich dniach, że w lipcu łącznie granicę próbowały przekroczyć 884 osoby, z czego 28 zostało zatrzymanych, a pozostałe dostały postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Migranci, którzy usiłowali dostać się do Polski pochodzili z 42 państw, głównie z Afryki.

"Wśród ujawnionych cudzoziemców nie było osób nieletnich. Większość z nich to młodzi mężczyźni, którzy przyjeżdżają najpierw do Rosji na wizach studenckich bądź na działalność gospodarczą" - poinformowała Zdanowicz.

SG zatrzymała także dotąd w 2022 r. (dane do 11 sierpnia) 132 osoby, które organizowały pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#straż graniczna #nielegalni imigranci #granica polsko-białoruska

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo