Na północy - upały, na południu - burze z gradem

W niedzielę niemal w całej Polsce wystąpią niebezpieczne zjawiska pogodowe. Mieszkańcy północnej części kraju będą się zmagać z falą upałów, a dla południowej prognozowane są burze z gradem.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/DerTobiSturmjagd

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz północnej części województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Według synoptyków temperatura maksymalna w dzień osiągnie na tych terenach od 30 do 33 stopni Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni.

Nieco mniejszy upał - ostrzeżenia pierwszego stopnia - wydał IMGW dla powiatów: słupskiego, sławieńskiego, koszalińskiego i białogardzkiego. Tam synoptycy przewidują, że temperatura maksymalna osiągnie dziś od 29 do 31 stopni.

Mieszkańcy i turyści wypoczywający w pozostałych powiatach nadmorskich odpoczną w niedzielę od upałów.

Alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed burzami z gradem wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz południowych powiatów województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na tym obszarze prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami może spaść grad.

 

 Źródło: niezależna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo