Rzeka Ner. Jest reakcja kolejnego województwa

Dziś na polecenie wojewody wielkopolskiego odbędzie się sztab kryzysowy w związku z sytuacją w rzece Ner - poinformował rzecznik wojewody wielkopolskiego. Posiedzenie sztabu ma związek z informacjami o znalezieniu znacznej liczby śniętych ryb w województwie łódzkim.

Autorstwa Arewicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4038937

"Wszystkie parametry rzeki są monitorowane. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z jednostkami wodnymi, które zwodowały się już na odcinku w powiecie kolskim i tam monitorują i analizują stan tego odcinka rzeki Ner pod kątem ewentualnego zanieczyszczenia"

– powiedział Polskiej Agencji Prasowej w sobotę rzecznik wojewody wielkopolskiego Mateusz Daszkiewicz.

Dodał, że z dotychczasowych informacji wynika, że "nie stwierdzono widzialnych form zanieczyszczenia, które mogłaby wskazywać, że może ono wpływać w jakiś sposób na sytuację na naszej rzece".

Podkreślił również, że "próbki wody, które były badane do tej pory też nie wykazały żadnych niepokojących zmian".

Daszkiewicz poinformował, że "wojewoda wielkopolski polecił zorganizowanie sztabu, który się odbędzie jeszcze dzisiaj, z przedstawicielami wszystkich jednostek, które biorą udział w działaniach w związku z tą sytuacją" – powiedział.

Ner to rzeka - przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie - stanowiąca dopływ Warty.

W sobotę rzeczniczka wojewody łódzkiego poinformowała, że w związku z sytuacją na rzece Ner, gdzie na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego (woj. łódzkie) znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb, zwołane zostanie posiedzenie sztabu kryzysowego.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo