Cieszyński o "dwóch twarzach PO". Tusk porównał PiS do rtęci, lokalna polityk dziękuje premierowi za pomoc ws. Odry

- Ja się cieszę, że jako samorząd, taką pomoc już dzisiaj uzyskuję. [..] Bardzo dziękuję, że państwo u nas już są i wysłuchują nas wszystkich tutaj - tymi słowami zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego Ewa Dudar, wicestarosta powiatu gryfińskiego związana z Koalicją Obywatelską, odnosząc się do działań podejmowanych przez rząd ws. katastrofy ekologicznej na Odrze.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, twitter.com/PopieramyPMM

"Prawdopodobnie do Odry zrzucono ogromne ilości odpadów chemicznych i zrobiono to z pełną świadomością ryzyka i konsekwencji; nie odpuścimy tej sprawy, nie spoczniemy, dopóki winni nie zostaną surowo ukarani"

- powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szkody zostaną z nami na lata - dodał.

Za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej na Odrze wyznaczono milion złotych nagrody.

Tusk: "PiS jest jak rtęć" 

"Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć"

- tak sprawę skomentował na Twitterze Donald Tusk, przewodniczący PO 12 sierpnia. 

Zupełnie inną postawą wykazała się Ewa Dudar, wicestarosta powiatu gryfińskiego związana z Koalicją Obywatelską. Na opublikowanym na Twitterze nagraniu widać, jak polityk dziękuje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za działania podejmowane przez rząd w związku z zanieczyszczeniem Odry. 

"Ja się cieszę, że jako samorząd, taką pomoc już dzisiaj uzyskuję. Dzisiaj widziałam się z marszałkami województw, które już przeszły tę sytuację, a tak naprawdę my się z nią mierzymy, także ja bardzo dziękuję, że Państwo u nas już są i wysłuchują naszych tutaj, może czasem wyrażanych bardzo emocjonalnie oczekiwań, ale po prostu sytuacja zaskoczyła"

- powiedziała Dudar do premiera. 

"Dwie twarze PO: Ewa Dudar, starosta z Gryfina w rozmowie z @MorawieckiM: dziękujemy za wsparcie. Donald Tusk: PiS to rtęć. Nie pomagasz - przynajmniej nie przeszkadzaj…"

- tak sprawę podsumował Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. 

 

 


Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo