Z OSTATNIEJ CHWILI

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ w poniedziałek na godz. 11 • • •

Spotkanie na szczycie już w listopadzie? Joe Biden ma spotkać się z Xi Jinpingiem

Chińscy urzędnicy planują spotkanie przywódcy Chin Xi Jinpinga z prezydentem USA Joe Bidenem w listopadzie. Informacje te przekazał dziennik "Wall Street Journal". - Byłoby to pierwsze spotkanie przywódców twarzą w twarz od objęcia przez Bidena prezydentury w styczniu 2021 roku - zauważył.

Territory of American Canada, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Gazeta powołała się na źródła wtajemniczone w przygotowania. Do spotkania ma dojść podczas podróży Xi do państw Azji Południowo-Wschodniej, w trakcie której będzie uczestniczył w szczycie przywódców G20 na Bali w Indonezji, a także w szczycie regionalnej organizacji APEC w Bangkoku. USA są członkami obu tych organizacji.

Ma top być pierwsza zagraniczna wizyta Xi od niemal trzech lat, a spotkanie z Bidenem - pierwszym osobistym spotkaniem przywódców USA i Chin od objęcia prezydentury przez Bidena. Biały Dom nie skomentował oficjalnie doniesień, lecz po ostatniej rozmowie telefonicznej liderów obu krajów przedstawiciele amerykańskiej administracji sugerowali, że prace nad spotkaniem Xi i Bidena są w toku.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo