Burze na Mazowszu i w Łódzkiem

W piątek po południu na Mazowszu i w Łódzkiem występować będą słabe burze z krótkotrwałymi opadami i bez silnych porywów wiatru - przekazuje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/6147366

Zgodnie z komunikatem wydanym o godz. 17.30 przez IMGW, w województwach mazowieckim i łódzkim występują słabe burze w postaci niewielkich izolowanych komórek, które przemieszczają się ze wschodu na zachód i północny zachód. Towarzyszą im krótkotrwałe opady deszczu o natężeniu do 5 mm/10 minut.

Meteorolodzy nie notują natomiast silnych porywów wiatru, mało prawdopodobne jest też wystąpienie gradu. Wieczorem burze będą zanikać, ale wciąż mogą występować opady deszczu.

Na Mazowszu opisane zjawiska wystąpić mogą w powiatach: białobrzeskim, garwolińskim, gostynińskim, grodziskim, grójeckim, legionowskim, mińskim, nowodworskim, otwockim, piaseczyńskim, płockim i w Płocku, płońskim, pruszkowskim, przysuskim, sochaczewskim, warszawskim zachodnim i w Warszawie, wołomińskim oraz żyrardowskim.

Z kolei w Łódzkiem burze mogą pojawiać się w powiatach: kutnowskim, łowickim, opoczyńskim, rawskim, skierniewickim i Skierniewicach oraz tomaszowskim.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska #burze #Mazowsze #łódzkie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo