Gen. J. Gromadziński opuszcza "Żelazną Dywizję"

Generał Jarosław Gromadziński pożegnał się dziś z dowodzoną dotychczas przez niego 18. Dywizją Zmechanizowaną. Na stanowisku dowódcy zastąpi go gen. Arkadiusz Szkutnik. Gen. Gromadziński rozpocznie służbę w strukturach międzynarodowych.

Twitter.com/Jarek Gromadziński

Na początku sierpnia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wręczył gen. bryg. Arkadiuszowi Szkutnikowi nominację na dowódcę 18. Dywizji Zmechanizowanej (tzw. Żelaznej Dywizji). Zmiana na stanowisku dowódcy wiąże się z podjęciem przez gen. Jarosława Gromadzińskiego służby w strukturach międzynarodowych, a konkretnie - zastępcy dowódcy ds. interoperacyjnych w Międzynarodowych Zespole ds. Pomocy Ukrainie.

Dziś w Siedlcach odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia, w której wziął udział m.in. gen. Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. 

Szef DGRSZ podziękował gen. Gromadzińskiemu.

- W krótkich, ale oddających wszystko żołnierskich słowach chciałbym powiedzieć „dziękuję”. Za to, co pan zrobił dla 18 Dywizji, sił zbrojnych, dla Polski. Oby te wszystkie wyzwania, które jeszcze przed panem generałem, zawsze były powodem do dumy i satysfakcji

- powiedział gen. Mika.

Gen. Jarosław Gromadziński od 2018 r. był dowódcą nowo formowanej 18 DZ. W przeszłości był m.in. szefem sztabu 12. Dywizji Zmechanizowanej oraz dowódcą 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pełnił także służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych w Iraku i Syrii.

Gen. Arkadiusz Szkutnik to weteran misji zagranicznych, mający za sobą służbę m.in. w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Sztabie Generalnym.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, polska-zbrojna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo