Od 17 sierpnia możliwość szczepienia czwartą dawką personelu medycznego

Od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką personelu medycznego: pracowników podmiotów medycznych, studentów kierunków medycznych i farmaceutów. W nocy z 16 na 17 sierpnia wystawimy ok. 400 tys. e-skierowań - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W czasie piątkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował o nowych wytycznych dotyczących szczepienia czwartą dawką.

"Do tej pory nasza rekomendacja czwartej dawki dotyczyła osób z upośledzoną odpornością i osób powyżej 60 roku życia, co było zgodne z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków (EMA). Po konsultacji ze środowiskiem medycznym, a więc - nie tylko lekarzami, pielęgniarkami, ale również farmaceutami - podjęliśmy decyzję z Zespołem ds. Szczepień i Radą ds. COVID-19 przy premierze, że od 17 sierpnia wprowadzamy możliwość szczepienia czwartą dawką personelu medycznego: pracowników podmiotów medycznych, studentów kierunków medycznych i farmaceutów" - poinformował minister zdrowia.

Jak zaznaczył, "w pierwszej kolejności chcemy, żeby zaszczepione zostały osoby, które (...) zajmują się pacjentami covidowymi".

Minister Niedzielski zapowiedział, że "w nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie ok. 400 tys. e-skierowań, bo tak oceniamy tą grupę".

Wyjaśnił, że w przypadku studentów studiów medycznych wystarczy wylegitymowanie się legitymacją studencką. "Będzie to wystarczający warunek dopuszczający do szczepienia czwartą dawką" - powiedział minister zdrowia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo