Łzy Tuska w Jaktorowie. Resort edukacji wyjaśnia: „Minister nie wymyśla i nie pisze podręczników”

Donald Tusk podczas spotkania w Jaktorowie oskarżał ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz jego współpracowników o to, że "zamieścili w podręczniku" do historii i teraźniejszości słowa o tym, że "in vitro to hodowla ludzi". W odpowiedzi resort edukacji informuje, że minister nie zajmuje się pisaniem podręczników. - Tylko chory i obłąkany z nienawiści umysł może dokonywać takich dopowiedzeń pomiędzy wierszami - czytamy w komunikacie.

Donald Tusk
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Szerokim echem odbiły się słowa Donalda Tuska w sprawie podręcznika do historii i teraźniejszości. Tusk podczas spotkania w Jaktorowie mówił o jednym z rozdziałów, niemal zanosząc się płaczem. 

- Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele dziwnych i strasznych tez. Dzisiaj odkryłem taki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro to hodowla ludzi. "Kto będzie kochał takie dzieci?". Jest 70, 80, może 100 tysięcy dzieci i dorosłych Polaków żyjących tu, chodzących do szkół, być może w każdej polskiej szkole jest jakieś dziecko z in vitro, kochane przez rodziców i dziadków. To dziecko dostanie do ręki podręcznik i przeczyta w tym podręczniku, że jest dzieckiem z hodowli, którego nikt nie kocha

- usłyszeli uczestnicy spotkania.

Na słowa Tuska stanowczo zareagowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. - Minister Edukacji i Nauki nie wymyśla i nie pisze podręczników. Zajmują się tym wydawnictwa. W żadnym z podręczników do HiT nie ma takich stwierdzeń nt. dzieci poczętych z in vitro - poinformowano w komunikacie.

- Tylko chory i obłąkany z nienawiści umysł może dokonywać takich dopowiedzeń pomiędzy wierszami - dodano we wpisie MEiN.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo