Głos Knapika "znakiem firmowym" stołecznej komunikacji. Do zapowiedzi dołączy jego syn

Dobra wiadomość dla pasażerów przywiązanych do głosu Tomasza Knapika w autobusach i tramwajach. W nowych zapowiedziach przystankowych usłyszymy głos legendarnego lektora i jego syna Macieja, na co dzień dziennikarza telewizyjnego - poinformował stołeczny ratusz.

You Tube

Głos zmarłego w zeszłym roku lektora filmów, Tomasza Knapika, towarzyszy pasażerom warszawskiej komunikacji miejskiej. Informuje o przystankach, ostrzega przed wysiadaniem na jezdnię albo uprzedza, że za chwilę będzie koniec trasy. Pierwsze komunikaty Tomasz Knapik nagrał w 2008 roku, gdy do stolicy trafiły autobusy wyposażone w system zapowiedzi głosowych.

Nagrano kilka tysięcy fraz, które ciągle aktualizowano. Czasami trzeba było dogrywać komunikaty specjalne.

- Po śmierci Tomasza Knapika zdecydowaliśmy, że nie będziemy rezygnować z nagranych przez niego komunikatów, do których pasażerowie są przywiązani. To "znak firmowy" Warszawskiego Transportu Publicznego. Informacje dla pasażerów muszą być jednak cały czas aktualizowane, więc trzeba było wybrać nowego lektora

– wyjaśniła dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska.

- W tej sytuacji kandydatura Macieja Knapika, znanego dziennikarza telewizyjnego, pracującego głosem, więc mającego odpowiedni warsztat, nasuwała się sama. "Głos Knapika" pozostanie wyróżnikiem stołecznej komunikacji

- dodała.

Jak wyjaśnił ZTM, oba głosy w nowych zapowiedziach przystankowych zostaną połączone w jedno. Do frazy "następny przystanek" wypowiadanej przez Knapika seniora zostanie dołączona nazwa konkretnego przystanku dodana przez pana Macieja. "Na razie zostało nagranych około 40 takich komunikatów, a z pewnością dojdą kolejne, bo porozumienie zostało podpisane do listopada, a na mapie warszawskiej komunikacji nieustannie pojawiają się nowe linie i nowe przystanki" - zaznaczył ZTM.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo