Niemiecki burmistrz nie chce przyjmować Ukraińców. Wcześniej wychwalał Nord Stream 2 i Putina

W swoim mieście nie chciał przyjmować Ukraińców i apelował, by nie zapewniano uchodźcom noclegów. Teraz sieć obiegło nagranie, na którym słyszymy, jak niemiecki burmistrz wychwala budowę Nord Stream 2 i... broni zbrodniczej polityki Putina. - To prawda, że nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię. Przeszłość nie była taka zła - mówi.

PrtSc/ Twitter

Na początku marca 2022 roku burmistrz niemieckiego Lubmina Axel Vogt zarządził, aby w jego mieście ani nie organizowano, ani nie zapewniano zakwaterowania osobom przyjeżdżającym z Ukrainy. Zakaz rozciągnięto również na sąsiednie gminy.

Okazuje się, że ten polityk przez lata bronił rosyjskich interesów i atakował ludzi sprzeciwiających się Kremlowi. Sieć obiegło nagranie z ubiegłego roku, na którym słyszymy, jak mówi:

- Jestem głęboko przekonany, że my, jako Niemcy i cała Europa, będziemy potrzebowali Nord Stream 2. Powód? Zaczęliśmy zamykać elektrownie jądrowe i rezygnować z węgla brunatnego. (…) Gaz z Nord Stream jest niezbędny.

Vogt w rozmowie z niemieckimi mediami odniósł się również do sprawy otrucia Aleksieja Nawalnego przez rosyjskie służby specjalne.

- Fakty, przynajmniej w mojej ocenie, nie są jeszcze tak jednoznaczne, by zrzucić winę na rząd rosyjski. Stwierdzam też, że sprawa Nawalnego jest bardzo mocno nagłaśniana w mediach, ale z punktu widzenia Nawalnego. Natomiast argumenty rządu rosyjskiego bywają zagłuszane. Nie są w ogóle słyszane ani analizowane

- wykazywał, podkreślając znaczenie dobrych relacji z Rosją. 

- To prawda, że nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię. Przeszłość nie była taka zła

- dodał.

Zobaczcie: 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#świat

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo